Aktivity9. ples Manželských stretnutí (Dolná Súča 30.5.2015)

Všetko, na čo sa tak dlho tešíme sa raz skončí a zostávajú len pekné spomienky...

Dňa 30. mája 2015 sa v Dolnej Súči uskutočnil 9. ples Manželských stretnutí. Už od jarnej obnovy sme sa naň starostlivo pripravovali, plánovali aj triasli obavami – príde dosť „zábavychtivých“ Manželákov? A ako ich príjemne prekvapiť, postarať sa o dobrú zábavu ...

Ples niesol prívlastok LEVANDUĽOVÝ, čiže zrazu sme sa ocitli v romantickom modro-fialovom Provensálsku.

Heslo večera bolo ako inak- po francúzsky : „L´amour ne meurt jamais.“

Začínali sme svätou omšou a výzvou don Mariána – choďte do celého sveta.

Šli sme zatiaľ iba do tanečnej sály, kde nás francúzskym šanzónom privítala Katka Oriešková. Program uvádzali už známi Peter a Pavol, teraz Piér a Paul. Menu, ktorého názov nefrankofónni účastníci nedokázali ani len prečítať, bolo vynikajúce, francúzske vína, hlavne značka „Chardonnay de čučo“, išli na dračku.

Predposledný májový večer nešlo prežiť inak než romanticky. A tak sme si v krátkom programe pozreli, ako vyzeralo dvorenie kedysi a ako sa randí dnes. Dobu dávno minulú pripomenuli Martin s Vierkou v ukážke romantického, skoro až „parížskeho“ dvorenia a otvorili malú kaviarničku, v ktorej si mohli ďalší zaľúbenci oddýchnuť a nechať sa zvečniť.

Vlaďka so Samom nám predviedli, ako to medzi mladými chodí dnes, takzvaná „mobilová“ láska.

Od detí sme sa dozvedeli to tajomné heslo večera – „LÁSKA NIKDY NEZANIKNE... 1Kor 13,8“

Ešte kávička, zákusok, vynikajúci boršč z kuchyne dolnosúčanského pána farára (nabudúce bude viac) a medzitým hudba, tanec, stretnutia, objatia, rozhovory veselé i vážne.

O polnoci – tombola. Malé, väčšie i najväčšie ceny boli vylosované a zábava pokračovala až do bieleho rána. Najdlhšie prirodzene vydržali Súčani. A z „cudzárov“ poslední odchádzali východniari Jackovci s tým, že tak toto sa im ešte nestalo. „Odfoťte nás pod tými hodinami, lebo naše deti nebudú veriť, že sme vydržali až do konca!“

Cestou im spievali prebúdzajúce sa vtáčiky a v posteli počúvali ranné kikiríkanie susedovho kohúta ... Skrátka, romantika v Súči. A ešte k tomu po francúzsky. Kto ste neboli, môžete banovať.

 

PS: Ak má niekto záujem o všetky svoje zábery z „Atelier Café“, ozvite sa na:

Modlitba

Každú stredu o 21.00 sa spoločne modlíme za:

  • požehnanie pre dielo MS
  • požehnanie pre členov MS, ktorým zomrel manžel/manželka
  • manželov, ktorí od seba odišli a žijú s iným partnerom

Každý pondelok o 21.00 sa
modlíme za:

  • všetkých, ktorí majú problém s rôznymi závislosťami, či už s nimi bojujú alebo ešte nie

Sponzorské dary

Kurz MS je taký lacný ako sa len dá. Pre niektoré rodiny je aj to veľa. Ďakujeme za vaše sponzorské dary na náš účet:

IBAN: SK4011000000002621786594
BIC – SWIFT kód: TATRSKBX

Novinky

Chceš dostávať občasný E-mail s našimi novinkami? Vyplň svoj E-mail.

Ak chcete odoslať tento formulár, zapnite javascript